Wesele to wielki dzień nie tylko dla młodej pary. To także szczególne wydarzenie w życiu rodziców nowożeńców. Dlatego warto w oryginalny sposób podziękować im za miłość, poświęcenie oraz trud, jaki włożyli w wychowanie nas, oraz naszego partnera. Przygotowaliśmy dla was kilka pomysłów jak to zrobić.

1. DIY – zrób to sam

Niezapomnianym prezentem będzie na pewno podarunek, który zrobicie własnoręcznie. Wystarczy kupić skrzynkę dowolnego rozmiaru, a następnie udekorować ją według własnej wizji. Włóżcie do niej pamiątki z dzieciństwa, szkolne dyplomy, medale oraz fotografie. Taka forma podziękowania z pewnością będzie cennym skarbem dla waszych rodziców.

2. Las w słoiku

Sprawdzonym pomysłem na prezent jest ogród w słoiku. Tego typu dekorację można zamówić i kupić już gotową albo wykonać ją własnoręcznie. Aby stworzyć taki ogród potrzebujecie:

  • duże szklane naczynie,
  • ziemię dobrej jakości,
  • rośliny, które nadają się do hodowania w domowych warunkach
  • ozdoby do przystrojenia np. kamienie, wstążki, sznurek jutowy

3. Film

Nie tylko materialne prezenty wywołają radość na twarzach waszych rodziców. Świetnym pomysłem na podarunek będzie film, który połączy wasze zdjęcie i nagrania z dzieciństwa. Pamiętajcie tylko o dołączeniu do płyty paczki chusteczek higienicznych dla waszych rodziców, z pewnością będą ich potrzebować do otarcia łez wzruszenia.

4. Fotoksiążka

Nic nie ucieszy waszych rodziców tak jak album, w którym znajdą się wasze zdjęcia. Możecie zamieścić w nim fotografie z waszych wspólnych podróży lub wyjątkowych chwil. Dla bardziej sentymentalnych osób zalecamy kompilację ujęć z dzieciństwa.

5. Wystawa

Jeśli zastanawiacie się nad mniej popularną formą podziękowania dla rodziców, to ten pomysł jest właśnie dla Was. Na wystawie można zaprezentować fotografie z dzieciństwa, zdjęcia rodzinne, czy też z przyjaciółmi. Taka forma prezentu z pewnością spodoba się wszystkim gościom, a na niektórych zadziała jak prawdziwe wehikuł czasu. Należy pamiętać, że przy tworzeniu takiej wystawy może się przydać np. parawan, aby móc zaprezentować pamiątki.