Wywodzące się ze staropolskiej tradycji oczepiny stanowiły od wielu lat nieodłączny element wesela. Ten zwyczaj kiedyś i dziś to jednak nie to samo. Współcześnie oczepiny to specyficzne zabawy, takie jak: rzucanie welonem czy muchą oraz zabawy dla kawalerów i niezamężnych kobiet. Jednak nie wszyscy są zwolennikami tego rodzaju rozrywki, a na hasło „oczepiny” wychodzą z sali weselnej. Dlatego też coraz częściej pary młode szukają innej formy zabawy zamiast oczepin.

Czym zastąpić oczepiny, aby zapewnić rozrywkę gościom?

1. Pokaz tańca

Państwo młodzi lubią zaskakiwać swoich gości wymyślnymi i starannie dopracowanymi układami tanecznym, który prezentują podczas pierwszego tańca. Jednak wystarczy, chociażby raz być na weselu, aby przekonać się, że nie wszyscy goście posiadają wrodzony talent do poruszania kończynami. Dlatego świetnym pomysłem byłoby zorganizowanie pokazu tanecznego lub krótkiego treningu, który pozwoliłby wszystkim weselnikom zatańczyć jeden układ. Brzmi świetnie, prawda?

2. Pokaz laserów

Przez wiele lat popularną na weselach atrakcją było puszczanie fajerwerków lub lampionów, jednak zabawy te nie są przyjazne naszym pupilom oraz środowisku. Dlatego proponujemy duże ekologiczniejszą i bezpieczniejszą rozwywkę – pokaz laserów lub mapowanie. Pokaz może zostać zorganizowany zarówno wewnątrz budynku, jak i poza nim. A wizualne doznania mogą zostać uzupełnione wyjątkową muzyką, która podkreśli dynamiczną rewię barw.

3. Pokazy barmańskie

Znakomitym pomysłem na zastąpienie oczepin są pokazy barmańskie. W trakcie pokazu barman przyrządzi różne koktajli dla pełnoletnich gości. Dodatkowo z myślą o najmłodszych gościach, możesz poprosić o stworzeni kompozycji bezalkoholowych.

4. Film

Projekcja filmu przedstawiającego fotografie z dzieciństwa, który sami możecie stworzyć. O stworzenie filmu możesz poprosić kamerzystę na weselu, który będzie montować film ze ślubu i wesela. Z pewnością oglądanie takiego prezentu będzie znakomitą zabawą.