Jeśli nie w głowie Wam wybieranie kosztownych dekoracji weselnych, wymyślnych dań czy najbardziej okazałej sukni ślubnej z salonu? To znaczy, że idealnym weselem dla Was będzie slow wedding. Slow wedding to odwrócenie się od konsumpcyjnej strony wesela i skupienie się na przeżyciu chwili i emocji, jakie będą Wam towarzyszyć w tym dniu. W slow wedding najważniejsze jest to, abyście czuli się komfortowo i zorganizowali je według własnych upodobań.

1. Zrealizujcie swoje marzenia

Turniej siatkówki, impreza pod gołym niebem albo w otoczeniu pól i zwierząt. Nie ważne, jakie wesele chcieliby Wasi rodzice, w tym dniu róbcie tylko to, na co macie ochotę i spełniajcie wasze marzenia. To najlepszy dzień, żeby zorganizować dzień ze snów.

2. Zaproście tylko te osoby, które chcecie

Dlaczego masz zapraszać wnuczkę brata dziadka, skoro widziałaś ją dwa razy w życiu. Zapomnijcie o tym, co wypada, a co nie. Jeśli zamiast 200 gości wolicie spędzić ten dzień wyłącznie w gronie najbliżej rodziny i przyjaciół zróbcie to. Na pewno nie pożałujecie swojej decyzji.

3. Znajdźcie wyjątkowe miejsce

Na myśl o organizacji wesela w sali restauracyjnej chcecie uciec sprzed ołtarza? Na szczęście możecie je wyprawić dosłownie wszędzie. W stodole, pod namiotem, nad jeziorem. Jeśli nie jesteś fanami natury, to może salon gier albo kawiarnia, w której się poznaliście?

4. Ubierzcie się jak chcecie

Długa biała suknia i garnitur to zdecydowanie nie wasz styl? Ubierzcie się w wyjściowy dres, wzorzyście albo … zresztą Wy najlepiej wiecie, w czym czujecie się wyjątkowo i jaki strój będzie idealny na dzień waszego ślubu.


5. Pizza, pad thai, a może vege?

Nie jecie mięsa albo kochacie pizze, ale wasza rodzina woli potrawy mięsne i polską kuchnię. Nie musicie szukać kompromisów. Niech jedzenie, które znajdzie się na waszych weselnych stołach, będzie dokładnie takie, jakie chcecie. Ciotki i wujkowie mogą zrobić rosół i dewolaja, jak wrócą do domów po weselu.

6. Zapomnijcie o disco polo, puść z głośników swoją ulubioną muzykę

Jeśli nie jesteście DJ-ami albo radiowcami to raczej nie macie zbyt wielu sposobności, aby zaprezentować światu swoje najlepsze playlisty, dlatego polecamy zrobić to na weselu. Ważnych dla was utworów zapewne jest w bród, nie zmarnujcie choćby minuty na piosenki, których nie lubicie.


7. Zróbcie dekoracje z przyjaciółmi

300 kremowych róż, plastikowe stroiki i białe obrusy, które jeszcze przed dwunastą będą w kolorach potraw to niekoniecznie wystrój na idealne wesele? Sami stwórzcie unikatowe i idealnie pasujące do waszego charakteru ozdoby. Jeśli chcecie, zaangażujcie do pomocy przyjaciół lub rodzinę.