Przystrojenie stołów to jeden z najważniejszych elementów dekoracyjnych. Determinuje on wygląd całej sali i przyciąga wzrok wszystkich. Ważne aby wyróżnić miejsce, w którym zasiądą nowożeńcy, oczywiście pamiętając, że wszystko musi być spójne i pasować do motywu lub koloru przewodniego dekoracji. Dobór odpowiedniej zastawy, obrusów, czy kwiatów to podstawa, natomiast istotną rolę odgrywają także drobne dodatki, które dopełniają całą kompozycję.

Personalizowane serwetki, to drobiazg, który nie pozwoli zapomnieć gościom, na czyim weselu się bawią. To drobny akcent, dzięki któremu oprawa stołów nabierze niepowtarzalnego charakteru. Równie prostą, lecz nieoczywistą ozdobą uzupełniającą kwiatowe aranżacje stanowić mogą różnorodne ozdoby z papieru.

Tradycyjne świece to nieodłączny element wystroju każdego wesela. Dodają one uroku i nastroju, szczególnie gdy wkomponowane są w dekoracje stołu państwa młodych. Zastąpić je można również stojącymi lampionami, które prezentują się niezwykle elegancko.

Poza elementami czysto dekoracyjnymi konieczne jest czytelne umieszczenie informacji dla gości, tak aby każdy bez problemu znalazł swoje miejsce przy stoliku. W tym celu przydatne będą numerki na stoły, winietki dołączone do kieliszków.

Drewniane koło z wygrawerowanymi inicjałami pary młodej to również ciekawy dodatek, który można wykorzystać do oznaczenia miejsca, a przy tym do przystrojenia sali.

Detalem, którego wyglądu nie można lekceważyć są krzesła. Stanowią one integralną część stołów i zastawy, dlatego ważne jest aby dobrać odpowiedni rodzaj. W przypadku wesel wystawnych i eleganckich dopełnieniem wystroju będą krzesła pozłacane lub umieszczone w białych, ozdobnych pokrowcach. Na przyjęcia w stylu wiejskim lub rustykalnym najlepiej nadadzą się proste drewniane meble w naturalnych barwach. Stolik pary młodej można wyróżnić za pomocą mebli i dobrać wytworne fotele.