Strefa chillout 

Niezależnie od tego, czy Wasze wesele odbywa się w środku, czy na zewnątrz zastanówcie się nad przygotowaniem strefy chilloutu. Podczas wielogodzinnej zabawy każdy musi czasem odpocząć, ściągnąć szpilki, wygodnie rozsiąść się i zanurzyć w ciszy. 

Gdzie zorganizować strefę chilloutu? 

Jeśli organizujecie wesele na sali lub zdecydowaliście się na wynajęcie pałacyku, czy innego budynku, zweryfikujcie, czy istnieje wnęka albo pomieszczenie, w którym można zorganizować taką strefę. Najlepiej jeśli będzie oddzielona lub oddalona od głównej sali, na tyle że będzie tam znacznie ciszej, niż w miejscu zabawy. 

Wesele plenerowe najczęściej daje o wiele więcej możliwości. Wybierzcie ustronne miejsce wśród zieleni lub taras, albo plażę przy jeziorze, w zależności od warunków powierzchni. Ważne aby miejsce było spokojne i ciche.

Jak urządzić strefę chilloutu?

Wszystko zależy od tego, jak dużą powierzchnią dysponujecie, natomiast najważniejszym elementem strefy będą miejsca do siedzenia i leżenia. Dopasujcie strefę do wystroju całego wesela, ponieważ w przypadku dekoracji spójność ma kluczowe znaczenia. W zależności od stylu przyjęcia, jaki wybraliście możecie dobrać pozostałe elementy. Jeśli wesele ma nowoczesny wystrój sprawdzą się ledowe fotele i ławy, których kolory możecie zmieniać lub ustawić jeden, pasujący do reszty dekoracji. Uzupełnić je można ledowymi kulamikostkami, które dodadzą nieco klubowego, oryginalnego wyrazu. Dobrze, jeśli w pobliżu strefy umiejscowiony będzie mały bar, z którego korzystać będą mogły osoby pragnące odpoczynku.

Organizując przyjęcie w plenerze konieczne jest przygotowanie się na różne zmienne warunki pogodowe. Strefę chilloutu umieśćcie pod namiotem lub zapewnijcie parasole, które ochronią zarówno przez palących słońcem, jak i deszczem. Pod nimi polecamy postawić kanapy i stoliki z palet, a jeśli macie odpowiednie miejsce, polecamy hamaki, które zapewnią wysoki komfort gości. Drewno i naturalne kolory świetnie będą korespondować z naturą. 

Do dekoracji strefy sprawdzą się kolorowe girlandy, z których otrzymamy nienachalne, punktowe światło, a także ledowe, podświetlane napisy, tworzące przytulną atmosferę. Możecie zapewnić gościom drobne przekąski, umieszczając je np na starym, wiejskim stole. Wokół strefy rozstawcie lampiony, które dodadzą nastrojowego klimatu po zmroku. Wspólnie z dekoratorką zaplanujecie kwiatowe dekoracje, nie przesadzajcie z nimi, aby nie przytłoczyć gości i nie zasłonić naturalnego uroku miejsca.