Marzycie o weselu w plenerze?

Oto kilka rad, które sprawią, że Wasze przyjęcie będzie niezapomniane.

  1. Oświetlenie po zmroku.

Jeśli planujecie wesele w plenerze macie do dyspozycji światło naturalne, którego nie da się zastąpić żadnym sztucznym oświetleniem. Natomiast warto pamiętać, o zapewnieniu dobrego oświetlenia po zmroku. Najlepiej wykorzystać girlandy i stojące lampiony, które stworzą przepiękną scenerię Waszego ślubu. Dzięki nim uzyskacie punktowe światło, które nie przytłoczy Waszych gości, i przy pomocy którego możesz rozjaśnić przestrzenie przy miejscach siedzących i na przejściach. Wasi goście będą mogli się swobodnie przemieszczać po terenie przyjęcia. Przy parkiecie możecie wykorzystać mniej standardowe kule i kostki ledowe, z których otrzymacie mniej światła, ale dzięki nim Wasi goście nieskrępowani będą się mogli oddać tańcu!

  1. Planowanie przestrzeni

Marzycie o pięknych zdjęciach ze ślubu? Skonsultujcie z fotografem rozmieszczenie stołów i innych stref, w których goście będą spędzać czas. Sprawcie by słońce stało się Waszym przyjacielem i ustawcie stoły tak, aby uczestnicy wesela nie musieli korzystać z okularów przeciwsłonecznych podczas obiadu. Sprawdźcie wcześniej wszystkie istotne przestrzenie, które planujecie wykorzystać podczas ślubu, aby fotograf czerpał korzyści z naturalnego światła, a nie musiał z nim walczyć.

  1. Strefa chilloutu

Wesele nie musi być tylko biesiadowaniem i tańcami. Zapewnijcie swoim gościom miejsce, w którym będą mogli odpocząć i nabrać sił do dalszej zabawy. Świetnym rozwiązaniem będą wygodne leżaki i hamaki, dzięki którym stworzycie przyjazną przestrzeń. Wasi gości na pewno docenią, gdy będą mogli odpocząć z zimną lemoniadą w ręce. Do tego dobrze sprawdzą się słoje z kranikiem, wypełnione pysznym napojem.

  1. Dekoracje

Wybór wesela w plenerze często zdeterminowany jest naturalnymi walorami estetycznymi ogrodu, lasu czy polany. Oczywiście natura tworzy piękne krajobrazy, lecz warto dodać elegancki akcent swojemu przyjęciu. Zastanówcie się nad kolorem przewodnim i wybierzcie piękny dywan, po którym pójdziecie do ślubu. Podświetlany napis to kolejny element, który dobrze się sprawdzi. Będzie pięknie wyglądał na zdjęciach, a przy okazji otrzymacie odrobinę dodatkowego światła po zmroku.

  1. Warunki pogodowe

Jak wiemy pogoda lubi płatać figle, dlatego zabezpieczcie się w namioty i parasole, dzięki którym nie będziecie się musieli obawiać deszczu. To jednak nie jedyna ich funkcja, ponieważ poza deszczem, mogą one tworzyć przyjemny zacieniony kącik, do którego można uciec przed palącym słońcem. Letnie wieczory bywają chłodne, zaopatrzcie się więc w parasole grzewcze, które zarówno ogrzeją, jak i dodadzą uroku uroku Waszemu przyjęciu.

  1. Brama kwiatowa lub zjawiskowa pergola

Jeśli zdecydowaliście się na ślub w plenerze, koniecznie pomyślcie o kwiatowej bramie lub drewnianej pergoli z tiulem. Dekoracje nadadzą podniosłości, gdy będziecie składali sobie przysięgi małżeńskie. Podczas ceremonii przydatne będą także eleganckie krzesła i stół, przy którym wygodnie podpiszecie akt ślubu. Drobnym akcentem, o którym warto pomyśleć jest stylowe pudełko, dzięki któremu Wasze obrączki będą bezpieczne.

  1. Fotobudka

Wszyscy kochają zdjęcia, zarówno starsze pokolenie, które kolekcjonuje w albumach stare fotografie, jak i młodsze, które dokumentuje swoje życie na instagramie. Fotobudka będzie atrakcją, która zapewni dobrą zabawę i pamiątki na lata.

  1. Dekoratorka

Każdy marzy o udanym weselu, natomiast jest to bardzo stresujący czas. Nie bierzcie wszystkiego na siebie i odciążcie się, zlecając część zadań profesjonalistom. Dekoracje to ważny element, który tworzy cały nastrój ceremonii, jednak zaplanowanie całej przestrzeni, to spore wyzwanie. Dekoratorka pomoże Wam się z tym uporać. Opowiecie jej o tym, jak wyobrażacie sobie Wasz ślub, a ona sprawi, że taki właśnie będzie!

  1. Plażowy kącik.

Plenerowe wesela to nie tylko ogrody i polany, ale także zielone przestrzenie nad wodą i plaże. Jeśli organizujecie wesele przy jeziorze, dobrze wykorzystać zalety terenu i stworzyć plażowy kącik. Do aranżacji piaszczystego brzegu świetnie nadają się kosze plażowe i kanapy z palet. Uzupełnić je można parasolami, leżakami i stolikami ze szpulek, które zapewnią ciekawy, nadmorski wystrój.

  1. Bar z kolorowymi drinkami

Wszyscy lubimy próbować nowych smaków, dlatego niezłą alternatywą będzie bar z kolorowymi drinkami. Bar będzie stanowił element dekoracyjny, a przy tym ważny punkt dla entuzjastów napojów z egzotycznymi owocami i dodatkami. Dekoratorka zadba, aby świetnie komponował się z pozostałymi dekoracjami.